KONST / Litografier / Färglitografi 7763523
*
nr 776 3523
Jørgen Nash
(1920-2004), Danmark
Färglitografi , Jørgen Nash, 1990, "Vikingen", 121/250, motivets mått: 23 x 28
Jørgen Nash, dansk målare född 1920, död 2004.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 17:43:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 09:14:33
1
300 kr
5/9 20:31:26
2
350 kr
10/9 17:38:49
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa färglitografi grafik jörgen nash jørgen nash litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien skandinavisk
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
*
Jørgen Nash
Jørgen Nash, dansk målare född 1920, död 2004.
nr 776 3523
Jørgen Nash
(1920-2004), Danmark
Färglitografi , Jørgen Nash, 1990, "Vikingen", 121/250, motivets mått: 23 x 28
Jørgen Nash, dansk målare född 1920, död 2004.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/9 09:14:33 | 1 | 300 kr |
| 5/9 20:31:26 | 2 | 350 kr |
| 10/9 17:38:49 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa färglitografi grafik jörgen nash jørgen nash litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien skandinavisk
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31



